EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Çimento Sektörü Kadınların Güçlendirilmesi için 45 Milyon Adım Attı

ÇEİS üyelerindeki çalışanların katılımıyla Help Steps uygulamasında başlatılan proje ile toplamda 45 Milyon adıma ulaşıldı. Gönüllü Adımlar, kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarına ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmelerine destek olan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na bağışlandı.

Türkiye’nin en köklü işveren sendikalarından Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), sektörde gönüllü olmayı teşvik etmek ve toplumsal konularda duyduğu hassasiyeti enerjiye dönüştürmek amacıyla Help Steps uygulaması iş birliği ile hayata geçirilen Gönüllü Adımlar projesi kapsamında, çimento endüstrisi çalışanlarının gün içinde attıkları adımları bağışa dönüştürdü. Türkiye çapında birçok ilde faaliyet gösteren çimento sektörü üyelerinin çalışanlarının katılımıyla başlayan proje, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü itibariyle tamamlanmış bulunmaktadır. İlgili dönemde tüm çalışanların attığı her adım, kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarına ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmelerine destek olan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na bağışlandı.

Gönüllü Adımlar, 2021 yılında kadının toplumsal ve ekonomik hayattaki yerinin güçlendirilmesine destek olmak amacıyla ÇEİS tarafından başlatılan #BenimleGelecek projesi kapsamında hayata geçirildi.

Proje ile ilgili ÇEİS Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Açık: “Şubat ayı başında yaşadığımız deprem felaketinin yaralarını hep birlikte sarmaya çalışıyoruz. Ülke olarak bu felaketle bir kez daha görmüş olduk ki birlik ve beraberlik yaralarımızı iyileştirmek adına çok önemli. Gönüllü Adımlar ile bizler de bir nebze olsun attığımız adımlarla kadınların yanında olduğumuzu göstermek, “kadının isterse her şeyi başarabileceğine” inanmalarını istedik. Bu kampanya ile kadınların yaşamlarını, ailelerini, toplumu geliştirme ve dönüştürmeleri için güçlendirilmeleri inancıyla onlarla ortak anlayış içinde çalışan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na bağışlanmasını çok kıymetli buluyorum. ÇEİS olarak başlatmış olduğumuz #BenimleGelecek Projemiz ile bizler de çimento sektöründe yer alan çalışma arkadaşlarımızı destekleyerek onlara yol göstermek, onların varlığını önemsediğimizi ve emeklerinin bizler için çok değerli olduğunu vurgulamak adına var gücümüzle çalışıyoruz. Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) girişimi Eşitliğe Değer ile başlattığımız “Eşitliğin Farkındayım” eğitimlerini sektör çalışanlarına ulaştırmaya devam ediyoruz. Saha çalışanları için de yeni projeler üzerinde çalışıyoruz. Help Steps iş birliğinde başlattığımız Gönüllü Adımlar kampanyasıyla 45 Milyon adım atarak Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na bağışta bulunmanın gururunu yaşıyoruz.

Herkesin yüksek sesle “Benimle Gelecek” diyebilmesini destekleyebilmek, kadının sektör fark etmeden her alanda başarılı olabileceğini vurgulamak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Ülkemizdeki tüm kadınların 08 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.