EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

İş sağlığı ve güvenliği Sendikamızın uzun yıllardır üzerinde hassasiyetle durduğu, öncelikli çalışma alanlarından birisidir. Bu alanda yürütülen çalışmaların temel amacı, sektörümüzdeki kadrolu çalışanlarımızın ve üye fabrikalarımızda iş yapan alt işveren ve yüklenici çalışanlarının sağlıklı bir şekilde geldikleri işyerlerinden, mesai bitiminde yine sağlıklı bir şekilde ayrılarak sevdiklerine kavuşabilmelerini sağlamaktır.

Çimento sektörünün İSG yolculuğu 2000’li yılların başında yaşanan paradigma değişimi ile başlamıştır ve her geçen gün daha da ileriye gitmektedir. ÇEİS’in liderliğinde gerçekleştirilen birçok proje ile çimento sektöründe iş sağlığı ve güvenliği çok daha kurumsal bir şekilde yürütülmeye başlanmıştır.

Son 10 yılda çalışan sayısında yaklaşık yüzde 20, klinker üretim kapasitesinde yüzde 30 artış yaşanırken, bu artışa rağmen sektörde iş kazalarına ilişkin uluslararası kıyaslamalarda kullanılan kaza sıklık oranında yüzde 16, kaza ağırlık oranında yaklaşık yüzde 84’lük bir düşüş sağlanmıştır.