EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Yapı Tasarım Yarışması

Sendikamız tarafından, çimentonun inşaat projelerindeki kullanım alanlarına, şekline ve maliyetine ilişkin ön yargıları yıkmak, çimentonun estetik ve yenilikçi kullanımını teşvik etmek ve çimentonun yapılarda yenilikçi kullanımını arttırmak amacıyla ulusal bir fikir projesi yarışması düzenlenmektedir.

Bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan Yapı Tasarım Yarışması, mimar ve mühendislere hitap etmekte, sektörde beton ve çimento üzerine bilgi birikimini ve uygulama kalitesini artırmayı hedeflemektedir. Yarışmaya hem profesyonellerden hem de öğrencilerden büyük ilgi ve katılım beklenmektedir. Yarışmanın sektörümüzün yenilikçi vizyonunun tanıtımı ve gelişimi açısından faydalı olacağı düşünülmektedir.

Yarışmanın Danışma Kurulu’nda Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Suat ÇALBIYIK, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer SAKA, Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz IŞIK, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Celal KOLOĞLU ve Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mithat YENİGÜN yer almaktadır. Yarışma jürisi ise İnş. Yük. Müh. Ahmet TOPBAŞ, Dr. Mimar Cem İLHAN, Dr. Mimar Dürrin SÜER, Mimar Ömer Selçuk BAZ, Mimar Dr. Öğr. Üyesi Tomris AKIN isimlerinden oluşmaktadır. 

Yarışma hakkında detaylı bilgiye www.yapitasarimyarismasi.com internet adresinden ulaşılabilmektedir.