EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Yapı Tasarım Yarışması

Sendikamız tarafından, çimentonun inşaat projelerindeki kullanım alanlarına, şekline ve maliyetine ilişkin ön yargıları yıkmak, çimentonun estetik ve yenilikçi kullanımını teşvik etmek ve çimentonun yapılarda yenilikçi kullanımını artırmak amacıyla ulusal bir fikir projesi yarışması düzenlenmektedir.

Bu yıl ikincisi “Kentsel Alanda Yenilikçi Yaklaşımlar” temasıyla gerçekleştirilecek olan Yapı Tasarım Yarışması, mimar ve mühendislere hitap etmekte, sektörde beton ve çimento üzerine bilgi birikimini ve uygulama kalitesini artırmayı hedeflemektedir. 2021 yarışmasına, 2019 yılında olduğu gibi, hem profesyonellerden hem de öğrencilerden büyük ilgi ve katılım beklenmektedir. Yarışmanın sektörümüzün yenilikçi vizyonunun tanıtımı ve gelişimi açısından faydalı olacağı düşünülmektedir.

Mimarlık başta olmak üzere mühendislik ve tasarım alanlarında faaliyet gösteren profesyoneller ile üniversitelerin aynı bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin başvurularına açık olan Yapı Tasarım Yarışması 2021, 14 farklı kategoride toplamda 295 bin TL ödül dağıtacak. Yarışmanın jüri koltuğunda, sektörün saygın isimlerinden Dr. Öğr. Üyesi Tomris AKIN, Prof. Dr. Oğuz Cem ÇELİK, Doç. Dr. Nurbin PAKER, Dr. Mimar Dürrin SÜER ve Prof. Dr. Ahmet TERCAN yer alıyor.

Yarışmanın Danışma Kurulu’nda ise; ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanı Suat ÇALBIYIK, TÜRKÇİMENTO Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer SAKA, THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz IŞIK, İNTES Yönetim Kurulu Başkanı Celal KOLOĞLU, Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mithat YENİGÜN gibi sektörün önemli isimleri dikkat çekiyor.

Yarışma hakkında detaylı bilgiye www.yapitasarimyarismasi.com internet adresinden ulaşılabilmektedir.