EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Yapı Tasarım Yarışması

ÇEİS tarafından, çimentonun estetik ve yenilikçi kullanımını teşvik etmek, malzemenin üretim, uygulama ve tasarım potansiyellerini keşfetmek amacıyla ulusal bir fikir projesi yarışması düzenlenmektedir.

Bu yıl üçüncüsü “Kamusal Alanda Bir Arada” temasıyla gerçekleştirilecek olan Yapı Tasarım Yarışması, mimar ve mühendislere hitap etmekte, sektörde beton ve çimento üzerine bilgi birikimini ve uygulama kalitesini artırmayı hedeflemektedir. 2023 yarışmasına, 2019 ve 2021 yıllarında olduğu gibi hem profesyonellerden hem de öğrencilerden büyük ilgi ve katılım beklenmektedir. Yarışmanın sektörümüzün yenilikçi vizyonunun tanıtımı ve gelişimi açısından faydalı olacağı düşünülmektedir.

Mimarlık başta olmak üzere, mühendislik ve tasarım alanlarında faaliyet gösteren profesyoneller ile üniversitelerin aynı bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin başvurularına açık olan Yapı Tasarım Yarışması 2023, 14 farklı kategoride toplamda 840 bin TL ödül dağıtacak. Yarışmanın jüri koltuğunda, sektörün saygın isimlerinden İnş. Yük. Müh. Ahmet TOPBAŞ, Doç. Dr. Aktan ACAR, Dr. Mimar Dürrin SÜER, Prof. Dr. Hüseyin KAHVECİOĞLU, Y. Mimar Pınar GÖKBAYRAK yer alıyor.

Yarışmanın Danışma Kurulu’nda ise; ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanı, TÜRKÇİMENTO Yönetim Kurulu Başkanı, THBB Yönetim Kurulu Başkanı, İNTES Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı gibi sektörün önemli isimleri dikkat çekiyor.

Yarışma hakkında detaylı bilgiye www.yapitasarimyarismasi.com internet adresinden ulaşılabilmektedir.