EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), Türkiye’de çimento sektöründe faaliyet gösteren işverenlerin yaklaşık %95’inin üyesi bulunduğu bir işveren sendikası olup, 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu çerçevesinde faaliyet göstermektedir.

ÇEİS üyelerinin tamamı işçi sendikası örgütlü işyerleridir. ÇEİS, üyelerini temsilen muhatap işçi sendikası ile grup toplu iş sözleşmesi müzakere sürecini yürütür ve neticelendirir.

ÇEİS, üyelerine çalışma ilişkilerinin konusunu oluşturan hukuki konularda rehberlik eder. Üyelerini güncel mevzuat gelişmeleri ve Yargıtay kararları ile ilgili olarak, alanında uzman akademisyenlerin de desteği ile çeşitli ve konferans ve eğitimler düzenleyerek bilgilendirir. ÇEİS, sektörün çalışma ilişkileri uygulamaların hukuka uygun ve birbirine uyumlu yürümesi için çalışır.

ÇEİS ayrıca, gerçekleştirdiği projelerle sektörün insan kaynakları uygulamalarında da öncülük etmektedir. Özellikle yönetici ve yönetici adaylarının niteliklerinin artırılması için Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile işbirlikleri geliştirmekte ve söz konusu çalışanlara yönelik eğitim programları düzenlemektedir.

ÇEİS’e üye fabrikaların insan kaynakları yöneticilerinden oluşan ÇEİS Çalışma İlişkileri Kurulu, sektörün endüstri ilişkileri ve insan kayakları faaliyetlerine yön vermektedir.