EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

ÇEİS’in 60.Yaşında Sektörün Yazılı Mirasına Katkı

ÇİMENTO ENDÜSTRİSİ İŞVERENLERİ SENDİKASI’NDAN (ÇEİS) 60.YAŞINDA SEKTÖRÜN YAZILI MİRASINA KATKI

Bu yıl 60. yaşını kutlayan Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), Gazeteci Volkan ÖZSOY’un kaleme aldığı “Cumhuriyetin Çimentosu – Bir Ülke İnşa Ediliyor” başlıklı kitabı okuyucularla buluşturdu.

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), kurulduğu günden beri üyelerinden aldığı güçle çalışmış ve ülkemizin önde gelen işveren sendikaları arasında yer almıştır. ÇEİS, kuruluş misyonu olan endüstri ilişkilerinde üyelerinin hak ve menfaatlerinin korunmasının yanında başta insan kaynakları, iş sağlığı ve güvenliği, eğitim, mesleki yeterlilik ve sosyal sorumluluk gibi pek çok alanda üyelerine var gücüyle destek olmaya, katkı sunmaya çalışıyor.

ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani KONUKOĞLU, “60 yılı geride bırakırken ÇEİS olarak bu özel yılda sektöre değer yaratacak faaliyetler planladık. Bu faaliyetlerden biri de sektörün yazılı mirasına önemli bir katkı sunacağına ve sektörün gelecek nesillerine ilham kaynağı olacağına inandığımız, “Cumhuriyetin Çimentosu – Bir Ülke İnşa Ediliyor” eseridir. Hem Cumhuriyetimizin 100. yılı hem de ÇEİS’in 60. yılı münasebetiyle hazırlanan bu kıymetli eseri okuyucularla buluşturmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Kurtuluş Savaşı sonrası bir ülkenin inşa edilişinin ve Cumhuriyet tarihinin ilk devlet fabrikalarını kurmaya çalışma hikayesinden günümüze kadar çimentonun yolculuğunun anlatıldığı eser tarihimizi aydınlatmaktadır. Cumhuriyet dönemiyle beraber Ülkemizin ve toplumumuzun gelişiminde çimentonun ne kadar önemli bir malzeme olduğu bir kez daha anlaşılmaktadır.

Türk Çimento Sektörünün tarihsel gelişimini anlatan kitaba ÇEİS web sitesinden (aşağıdaki linkten) ulaşılabilmektedir.

https://l24.im/CwK