EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

İSG Forum Tiyatro Etkinlikleri[:en]ISG Forum Tiyatro Etkinlikleri

İSG kültürünü geliştirmeye yönelik yıllardır yaptığımız faaliyetleri desteklemek amacıyla, Akademika Firması ile işbirliği içerisinde İSG Forum Tiyatro Etkinlikleri gerçekleştirilmiştir. İlki 2013 – 2014 yıllarında “Bize Bi’şey Olmaz Abi” isimle gerçekleştirilen oyunda, çalışanların İSG farkındalıklarını artırıcı bir senaryo hazırlanmış ve gerçek hayattaki işçilerin bazı davranışları sahneye taşınmıştır.

Aynı firma ile hazırlanan yeni bir senaryo ile “Bize Bi’şey Oldu Abi” isimli ikinci oyun sahnelenmiştir. 2017 – 2018 yıllarında gerçekleştirilen etkinlikte işçi sağlığı ve meslek hastalıkları, uzun dönemde kronik olarak ortaya çıkabilen rahatsızlıklar gibi konulara odaklanılmıştır.

Davranış ve alışkanlık değişimini sağlayabilmek amacıyla tasarlanan İSG Forum Tiyatro, 6 kişilik bir tiyatro ekibi tarafından sahnelenmiştir. Sendikamızca yapılan planlama çerçevesinde Üyemiz 50 fabrikada 100 tiyatro oyunu gerçekleştirilerek etkinlik tamamlanmıştır. Ayrıca, 07 Mart 2018 tarihinde Çimentaş Trakya fabrikasında basın buluşması, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) teknik çalışanları ve ailelerinin katılımı ile aynı oyun 24 Mart 2018 tarihinde Ankara’da ve TÇMB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 20 Mart 2018 tarihinde 600 öğrencinin katılımı ile oyun sergilenmiştir. Söz konusu tiyatro etkinlikleri toplamında 200 oyun gerçekleştirilmiş olup, yaklaşık 17.000 kişiye ulaşılmıştır.

Faaliyete Ait Görseller