EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Çimento Sektöründe 5 Yıldız ISG Denetimi Projesi

Sendikamızın iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerine yön veren ÇEİS İSG Kurulu’nun önerisi ve Yönetim Kurulumuzun tasvipleri ile “ÇEİS Üyesi Fabrikaların İSG Yönünden Denetimi” projesi British Safety Council’in (BSC) Türkiye partneri Doğa İş Güvenliği tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

Projeye Sendikamız önemli bir bütçe ayırmış olup, bir sektörün kendi kendisini İSG açısından denetletmesi noktasında da önemli bir adım attığı düşünülmektedir. BSC’nin Five Star OSH Audit olarak isimlendirdiği metodoloji çerçevesinde 5 ana başlık altındaki 66 alt başlıktaki konulara göre denetimler gerçekleştirilmiştir.

2015 yılı Nisan ayı itibariyle başlanan PRoje kapsamında iki danışman tarafından (1 Türk ve 1 yabancı) 5 gün süresince fabrikadaki iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin dokümanları gözden geçirerek, yönetici ve çalışanlarla görüşerek ve saha ziyaretinde bulunarak fabrikada yürütülen iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerine ilişkin durum tespiti yapıldı.

Proje kapsamında 54 Üye Fabrikamızda denetimler tamamlanmıştır. Yapılan incelemeler sonrasında her bir fabrikanın güçlü ve gelişime açık yönleri ile önerilerin yer aldığı kapsamlı raporlar hazırlanarak iletilmiştir. Proje kapsamında tüm üye fabrikamızda denetimler sonrasında “Çimento Sektörü İSG Raporu” hazırlanmıştır. Denetlenen tüm fabrikaların elde ettiği genel denetim puanı ortalaması 64,81 olarak belirlenmiştir. Sektörümüzün güçlü ve gelişime açık yönlerinin belirtildiği rapor çıktılarına ilişkin aksiyon planlanarak uygulamaya geçirilmiştir.

Faaliyete Ait Görseller