EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

ÇEİS’in temel hedeflerinden biri de; Türk Çimento Piyasası ihtiyaçlarına uygun, ulusal ve uluslararası rekabet koşullarına uyumlu, İSG kural ve önlemlerinin yanı sıra, yaptığı işle ilgili yeterli bilgi, beceri ve yetkinliğe sahip belgeli kişilerin ÇEİS üyesi fabrikalardaki istihdamına öncülük etmektir.

Bu hedef doğrultusunda ÇEİS, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından ülkemizde kurulan ve nitelikli kişilerin istihdamına öncülük eden Ulusal Yeterlilik Sistemine, aktif bir paydaş olarak dahil olmuştur.

Bu itibarla, Sendikamız ile MYK arasında birçok işbirliği protokolü imzalanmış olup, çimento sektörüne özgü mesleklerin yanı sıra, sektörler arası ortak mesleklerin de Ulusal Meslek Standartları ile Ulusal Yeterlilikleri geliştirilmiş, geliştirilmesi çalışmalarına destek verilmiştir. Ayrıca ÇEİS tarafından, bir belgelendirme kuruluşu kurulmuş, çimento sektöründe ilk ve tek olan bu kuruluşun akredite edilmesi ve yetkilendirilmesi sağlanmıştır.

Tüm bu faaliyetler aracılığıyla ÇEİS, öncelikli çimento sektöründeki çalışanların ve çalışan adaylarının yeterliliklerinin belgelendirilmesiyle, söz konusu bireylerin yetkinliklerinin ulusal ve uluslararası işgücü piyasalarında tanınır ve kabul edilir olması arzusundadır.