EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Tankut SOYDAN

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi bölümü mezunu olan SOYDAN, iş yaşamına Türkiye İş Bankası A.Ş.’de başlamıştır. 1987-1989 yılları arasında Brisa Bridgestone firmasında Pazarlama ve Ürün Uzmanı, devamında 1989-1990 yılları arasında Ürün Müdürü olarak Colgate ve Palmolive markalı ürünlerin Türkiye pazarına ilk girişlerini sağlamıştır. 1990-1995 yılları arasında TEMSA grubunda Pazarlama Müdürü, İş Geliştirme Müdürü, Üretim Müdürü olarak görev almıştır.

1995 yılında Lafarge grubuna katılmış, Aslan Çimento A.Ş.’de Pazarlama Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. 1999-2002 yılları arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet gösteren Lafarge Çimento grubuna ait Ras Al Khaimah Cement şirketinde Pazarlama Direktörü, 2002-2006 yılları arasında Lafarge Türkiye Pazarlama ve Satış Direktörü görevlerinde bulunmuştur. Türkiye’deki bu görevine paralel olarak Orta Avrupa Pazarlama Başkanlığı görevini de yürütmüştür.

2006-2009 yılları arasında Lafarge Türkiye İcra Komitesi üyesi olarak Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcılığı görevlerini yerine getirmiş, 2009-2012 yılları arasında yine aynı gruba ait Irak operasyonunda İcra Komite Üyesi olarak görev almıştır.

2012-2020 yılları arasında kurucu ortağı olduğu danışmanlık şirketi ile Türkiye, Irak ve Avrupa’da satış ve pazarlama sistemlerinin kurulması, müşteri kazanımı ve satış ekibi yetkinlik gelişimi konularında danışmanlık yapmış olup aynı zamanda şirketlere global aktif satış konusunda eğitim vermiştir.

2020 Temmuz ayında Traçim Çimento A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanan Tankut SOYDAN evli ve bir çocuk babasıdır.