EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

M. Tansu TUĞLU

İstanbul’da Saint Benoit Fransız Lisesi’ni  bitirdikten sonra,  İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1988 yılında mezun olarak yüksek öğrenimini tamamlamıştır. 1989 yılında, aile şirketi olan Tektuğ İnşaat Sanayi Ltd. Şti.’de çalışma hayatına başlamıştır.

Kasım 1991-Ocak 1997 yılları arasında, Gaziantep’te tekstil alanında faaliyet gösterenÖrmesan Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür ve bilahare Yönetim Kurulu Başkanı sıfatı ile görev yapan TUĞLU, 1997 yılında Sanko Holding – Ytong Almanya tarafından kurulan ve Sanko Holding‘in ilk ortaklığı olan Gaziantep Ytong Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür ve Murahhas Aza olarak çalışma hayatına devam etmiştir. 1997 yılında Sanko Holding’e bağlı şirketlerden Çimko Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de (Adıyaman Çimento Fabrikası) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanmış, 2002 yılında Gaziantep Ytong Sanayi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. 2005 yılının sonunda, Bartın Çimento’nun özelleştirme kapsamında Sanko Holding bünyesine geçmesiyle birlikte Bartın Çimento San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştirTansu Tuğlu halen, Sanko Holding’e bağlı Bartın Çimento San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı; Çimko Çimento ve Beton San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan VekiliEreğli Çimento San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Gaziantep Ytong Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

 2002-2012 yılları arasında Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Üyeliği, 2007-2016 yılları arasında Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) Disiplin Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2012 yılından itibaren TÇMB İstişare Kurulu Üyesidir. Ayrıcaçeşitli dönemlerde Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Taş ve Toprak Sektörü Meclisi Üyeliği görevlerini de ifa etmiştir. Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.