EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Ahmet H. Eren 2001 / 2014

İlk ve orta öğrenimini Bitlis’te tamamladıktan sonra, 1964 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirmiştir. Aynı yıl Hesap Uzman Yardımcısı olarak girdiği Maliye Bakanlığı’nda 1967 yılında Hesap Uzmanı olmuştur.

İki yıl askerlik hizmetinden sonra tekrar Hesap Uzmanlığı görevine dönen EREN, 1972 yılında Amerika Hükümeti’nin verdiği bursla Amerika Birleşik Devletleri’nde ekonomi dalında master öğrenimi görmek üzere gitmiş, 1974 yılında master derecesini aldıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür.

1975 yılında Kamu görevinden ayrılarak ailesinin yürütmekte olduğu sınai ve ticari işlerde çalışmaya başlamıştır. O tarihten bu yana birçok ticari ve sınai kuruluşta yönetici olarak çalışmıştır. Halen Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Bitlis Eğitim Vakfı Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca, TÜSİAD, Popüler Müzik Sanatçıları Vakfı ve Hesap Uzmanları Vakfı gibi kuruluşların üyesidir. 24 Şubat 2001-02 Haziran 2014 tarihleri arasında ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.