EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Dr. H. Serdar ŞARDAN Genel Sekreter

Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde tamamlamıştır.

Askerlik görevinin ardından Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’nda Araştırma, Eğitim ve Dış İlişkiler Uzmanı olarak göreve başlamıştır. 2004 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “İş Sağlığı ve Güvenliği’nde Yeni Oluşumlar; Risk Değerlendirmesi ve OHSAS 18001” isimli teziyle yüksek lisans programını tamamlamıştır. 2012 yılı Ocak ayında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Çimento Sanayi’nde Ücret Yönetimi; Karşılaştırmalı Bir Analiz” isimli tezi ile Bilim Doktoru unvanını almıştır. Yüksek lisans ve doktora tezleri kitap olarak yayınlanmıştır. 

Avrupa Çimento Birliği’nin (CEMBUREAU) çeşitli çalışma gruplarında Türkiye Temsilcisi, çeşitli projelerinde Ulusal Koordinatörlük görevlerini yerine getirmiştir. Japon İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (JICA), ILO Eğitim Merkezi, Koç Üniversitesi ve Sabancı EDU’nun düzenlediği eğitim programları’nın yanısıra yönetim, insan kaynakları ve endüstri ilişkileri ile ilgili birçok eğitim programı, seminer ve konferansa katılmıştır.

Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) konferanslarına Türk işveren temsilcileri arasında katılan Dr. H. Serdar ŞARDAN, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işveren temsilcisi olarak yer almaktadır.  Ayrıca, TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve ÇEİS Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (ÇESBEM) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.