EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Burak AKIN Başkan

Burak AKIN 1977 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini 1994 yıllında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Amerika’da Michigan University’de İşletme/ Finans Bölümü’nde lisans eğitimini, İtalya’da Enrico Mattei University’de İşletme Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Özel Hukuk Yüksek Lisans derecesine sahip olup, IMD İsviçre Üst Düzey Yönetici Eğitim Programını tamamlamıştır.

1997 yılında Bayındır Holding Finansal Kontrol ve Raporlama Bölümü’nde çalışma hayatına başlamıştır. 1999 yılı itibariyle Garanti Bankası’nda önce Finansal Kurumlar ve sonrasında Proje Finansmanı Bölümleri’nde görev almıştır. 2006 yılında Cemil Özgür Şirketler Grubu’nda İnşaat Malzemeleri Bölümü’nde Planlama ve Mali Kontrol Müdürü olarak görev aldıktan sonra, 2008 yılında Vicat Grup Türkiye’ye Mali Koordinatör Yardımcısı olarak katılmıştır.

2014-2016 yılları arasında Mali Koordinatör ve Strateji Direktörü olarak görevini sürdürmüştür. 2016 Mayıs ayında Baştaş Çimento A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanmış, aynı tarihte Baştaş Hazır Beton A.Ş., Tamtaş Agrega A.Ş., Aktaş Lojistik A.Ş. ve Çözüm Endüstriyel Atık A.Ş. şirketlerine Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir ve Konya Çimento San. A.Ş. ve Konya Hazır Beton San. A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerini yürütmektedir. Aynı zamanda 2023 Eylül ayında Vicat Grup Türkiye’nin Ülke Müdürlüğü görevine seçilmiştir.

Profesyonel iş hayatının yanı sıra; TİSK Disiplin Kurulu Üyeliği, Türkçimento Yönetim Kurulu Üyeliği, Ankara Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve 13. Meslek Komite Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

İngilizce ve İtalyanca bilen AKIN, evli ve iki çocuk babasıdır.