EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Burak AKIN Başkan

Ortaokul ve lise eğitimini 1994 yıllında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Amerika’da Michigan University’de İşletme/ Finans Bölümü’nde lisans eğitimini, İtalya’da Enrico Mattei University’de İşletme Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Ayrıca, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Özel Hukuk Yüksek Lisans derecesine sahip olup, IMD İsviçre üst düzey yönetici eğitim programını tamamlamıştır. 1997 yılında Bayındır Holding Finansal Kontrol ve Raporlama bölümünde çalışma hayatına başlamıştır. 1999 yılı itibariyle Garanti Bankası’nda önce Finansal Kurumlar ve sonrasında Proje Finansmanı Bölümlerinde görev almıştır. 2006 yılında Cemil Özgür şirketler grubunda inşaat malzemeleri bölümünde Planlama ve Mali Kontrol Müdürü olarak görev aldıktan sonra, 2008 yılında Vicat Türkiye Grubu’na Mali Koordinatör Yardımcısı olarak katılmıştır.

2014-2016 yılları arasında Mali Koordinatör ve Strateji Direktörü olarak görevini sürdürmüştür. 2016 Mayıs ayında Baştaş Çimento A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanmış, aynı tarihte Baştaş Hazır Beton A.Ş., Tamtaş Agrega A.Ş., Aktaş Lojistik A.Ş. ve Çözüm Endüstriyel Atık A.Ş. şirketlerine Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir. Aynı zamanda, Konya Çimento San A.Ş ve Konya Hazır Beton San. A.Ş Genel Müdürlüğü görevlerini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.