EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Vahap NALÇACI

İlk, Orta ve Lise eğitimini Malatya’da tamamlamıştır. 1960 yılında, Malatya Lisesinden mezun olduktan sonra Ankara İktisadi ve İdari İlimler Akademisinde (Gazi Üniversitesi) İşletme İdaresi Bölümü’nde yüksek eğitimini yapmıştır.

Aynı yıl, Maliye Bakanlığı Hazine Genel Müdürlüğü’nde memur olarak iş yaşamına da başlayan NALÇACI, üniversite hayatı boyunca hem çalışıp hem de tahsilini tamamlamıştır. 1963 yılında Çimento Sanayi Genel Müdürlüğü Ticaret Servisi’nde, iç alımlar memuru olarak çimento sektörüne geçiş yapmıştır. 1963-1968 yılları arasında askerlik görevini de tamamladıktan sonra memur olarak görev yaptığı kurumda, 1968-1970 yılları arasında Servis Şefi olarak çalışmıştır. 1970-1976 yılları arasında Çorum Çimento Fabrikası’nda Ticaret Müdürü olarak görev yaptığı dönemde, aynı süre içerisinde özel statüye tabi şirketin Müdürler Kurulu Üyeliğini yürütmüş, 1976 yılında ise Oyak-Çitosan ortaklığı olan Bolu Çimento Fabrikası’nda Ticaret Müdürü olarak göreve başlamıştır.

1980 yılı başında Gaziantep Çimento Fabrikası’na Genel Müdür olarak atanan NALÇACI, Gaziantep’te bulunduğu süre içerisinde Irak’a Çimento ihracatı için görüşmelerde bulunan heyette görev almış ve Müstahsiller Birliği İhracat Komitesi Denetçiliği görevini yapmıştır. 1982 yılında Balıkesir Çimento Fabrikası Genel Müdürlüğü, 1986-1990 yılları arasında Çitosan’a bağlı Yarımca Porselen’de Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevlerini yürütmüştür. 1990 yılı Eylül ayında emekli olarak Yibitaş Holding’e ait Yozgat Çimento Fabrikası Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiş ve Yibitaş Holdingin, özelleştirme çalışmaları sonucunda Çorum Çimento Fabrikası’nın satın alınması ile 1993-1998 yılları arasında Çorum Çimento Fabrikası Genel Müdürlüğü yapmıştır. 1998 yılında 35 yıl aralıksız hizmet verdiği çimento sektöründeki profesyonel yaşamını tamamlayan NALÇACI, halen Ankara’da ikamet etmektedir. İki çocuk ve dört torun sahibidir. Vahap NALÇACI, 23 Mayıs 2024 tarihinde vefat etmiştir.