EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Öner AKGERMAN

Orta, lise ve yüksek eğitimini İstanbul Robert Koleji’nde tamamlamış ve 1965 yılında aynı okulun İş İdaresi ve İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. 1968 yılında Kontrolör görevi ile Çimentaş’ta çalışmaya başlamış, 1974 yılında  bu  şirketin Yönetim Kurulu’na seçildikten sonra,

1976 yılında Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. 1984 yılında Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne ve Genel Koordinatörlük görevine getirilmiş, 1995 yılında Murahhas Azalık ile görevlendirilmiştir. 1978-1992 yılları arasında Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyeliği’nde bulunmuş, 1981-1984 yılları arasında TÇMB’de Başkan Vekilliği ve Yürütme Komitesi Başkanlığı yapmıştır. Çimentaş’daki çalışmaları sırasında hazırbeton, gazbeton, çimstone, inşaat, sigorta ve turizm  şirketlerinin  kurulmasını  sağlamıştır. 2001 yılında Çimentaş’ın İtalyan Cementir Firması’na satılması nedeniyle, AKG Yalıtım Şirketi’ni kurarak gazbeton ve doğal taş çimstone üretimlerini sürdürmeye başlamıştır. Bu arada, balık çiftlikleri kurmuş ve gıda sektöründe önemli faaliyetlerde bulunmuştur.

15 yıl süreyle başkanlığını  yaptığı Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir. 25 yıl süreyle Robert Koleji Mütevelli Üyeliği yapmıştır. Evlidir ve iki çoçuk ile üç torun sahibidir. İş hayatında işlerini oğullarına devretmiş olup, kıdemli yönetici olarak yaşamını devam ettirmektedir.