EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Nihat ÖZDEMİR

1971 yılında Ankara Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Makina Mühendisliği’nde lisans eğitimini ve 1975 yılında Ege Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

1976 yılında üniversiteden sınıf arkadaşı Sezai Bacaksız ile birlikte Limak İnşaat’ı kuran Nihat Özdemir, 2000 yılında Limak Holding’i kurarak, inşaat sektörü dışında enerji, havalimanı ve liman işletmeciliği, turizm, çimento ve gıda sektörlerini Limak’ın faaliyet alanlarına dâhil etmiştir. Bugün Limak’ı Türkiye’nin en hızlı büyüyen, girişimci ve kurumsal holding şirketlerinden biri haline getiren Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, TÇMB Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Başkanlığı ile ÇEİS Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra, Fenerbahçe Spor Kulübü, Türkiye Müteahhitler Birliği, Uluslararası Müteahhitler Birliği, TÜSİAD, Asfalt Müteahhitleri Derneği, INTES gibi önemli kuruluşlara üyedir.

Limak Holding’in ayrıca Dünya Ekonomik Forumu (WEF), Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), American Turkish Council ve Endeavor gibi uluslararası kuruluşlarda üyelikleri bulunmaktadır. İş hayatındaki parlak kariyerinin yanı sıra, hayırsever kişiliği ile Siirt’teki ilk mikro kredi şubesini destekleyen Özdemir, Türkiye’nin birçok yerinde okullar, öğrenci yurtları yaptırarak sosyal işletmelerin kurulmasını desteklemiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Spora, futbola, tenise ve okumaya olan düşkünlüğü ile de tanınmaktadır.