EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Mustafa GÜÇLÜ

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1972 yılında mezun olmuştur. 1984 yılı sonuna kadar Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak görev yapan GÜÇLÜ, 1985 yılı başında Yaşar Topluluğu’na katılmıştır. Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamış ve 1986 yılında aynı şirkette Genel Müdür olmuştur. 1989 yılında Yaşar Topluluğu’nda, Dış Ticaret ve Finansmandan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

1991-1992 yıllarında Tekel Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlüğü görevini yapan GÜÇLÜ, daha sonra Yaşar Topluluğu’na geri dönmüştür. Yaşar Topluluğu’nda 1995 yılına kadar Dış Ticaret ve Taahhüt Grubu’ndan Sorumlu Başkanlık görevini yürütmüş, 1996’da Finansman ve Planlama Grup Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Söz konusu dönemlerde, Yaşar Holding İcra Komitesi Üyesi olarak da görev yapmıştır. 2000 yılı Mayıs ayında Çimentaş Topluluğu’na katılarak, Genel Koordinatörlük ve İcra Komitesi Başkanlığı’nı üstlenen Mustafa GÜÇLÜ, son olarak Çimentaş Topluluğu Genel İlişkiler Koordinatörlüğü’nde bulunmuştur.

Türkiye Dış Ticaret Derneği (TÜRKTRADE) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Çimento Sektörü Meclis Başkanlığı, Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu Başkanlığı ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkan Vekilliği ve Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Üyeliği gibi değişik alanlarda birçok sektör kuruluşunun yöneticiliği görevinde bulunmuştur. Halen, Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Ayrıca, Maliye Hesap Uzmanları Vakfı ve TESEV’de Mütevelli Heyet Üyeliği ile Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir. İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.