EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Mustafa ÇAKIROĞLU

İlk ve ortaokulu Ünye’de, liseyi Haydarpaşa Lisesi’nde yatılı olarak tamamlamış, 1971 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nden Yüksek Mühendis olarak mezun olmuştur. Sanayi Bakanlığı’ndan burslu okuduğu için Sanayi Bakanlığı Sanayi Dairesi’nde Uzman Mühendis olarak çalışmaya başlamıştır.

Sanayi Bakanlığına bağlı fabrikalarda çalışma talebiyle Sanayi Daire Başkanlığı’na başvurmuş ve kendi tercihiyle göreve başladığı Elazığ Çimento Fabrikası’nda Bakım ve Onarım Şefi olarak çalışmıştır.  1972 yılında ordu donatımcı olarak askere gitmiş, Kayseri ağır bakımda Mühendis Asteğmen olarak askerliğini tamamlamıştır. Ardından, 1973 yılı sonunda Çorum Çimento Fabrikası’nda Bakım ve Onarım Şefi olarak işe başlamış, 1974 yılında Mardin Çimento Fabrikası’nın tesellümünde makineci olarak görevlendirilmiştir.

Çorum Çimento Fabrikası’nda çalıştığı dönemde Makine Mühendisleri Çorum Şubesi’nin Başkanlığını yürüten ÇAKIROĞLU, 1976 yılında Çorum Makine Meslek Yüksek Okulu’nun Kurucu Üyeleri arasında yer almış ve Çimento Sanayi Genel Müdürlüğü’nün izniyle ‘’Teknik Resim ve Makine Elemanları Dersi‘’ vermiştir. Çorum Çimento Fabrikası’nda İşletme Şefliğine vekâleten terfi etmiş, 1978 yılında Afyon Çimento Fabrikası’na İşletme Şefi olarak tayin olmuştur. 1979 yılı Ağustos ayında Çimento Sanayi Genel Müdürlüğü’ne bağlı Afyon Çimento’daki görevinden ayrılarak, özel sektör olan Nuh Çimento Fabrikası’na İşletme Müdürü olarak gitmiştir. Nuh Çimento Fabrikası’nda sırasıyla; Fabrika Müdürü ve Genel Müdür Muavini olarak görev yapmıştır. 1992 yılında ise Nuh Çimento Fabrikası’ndaki görevinden ayrılırak ayrılıp ticaret ile uğraşmaya başlamıştır. ÇAKIROĞLU, MÇ GROUP şirketlerinin sahibidir. Ayrıca, 6 yıl süreyle Kadıköy Ünyeliler Derneği Başkanlığı yapmış olup, Armatörler Birliği, Balık Adamlar Kulübü, Fenerbahçe Kulübü Kongre Üyeliği gibi çeşitli dernek ve kuruluşlarda da üyelikleri bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.