EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Murat İdris SELA

1970 yılı İzmit doğumludur. 1992 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olup çimento sektöründe çalışmaya 1995 yılında Lafarge Aslan Çimento Fabrikası’nda Üretim Mühendisi olarak başlamıştır. Lafarge Aslan Çimento ve Lafarge Türkiye Merkez Teknik Grubu’nda üretim, proses, kalite ve çevre bölümlerinde çeşitli görevler almıştır.

Daha sonra Lafarge Ereğli Çimento ve Lafarge Van Çimento Fabrikaları’nda Fabrika Müdürü olarak görev yapmıştır. 2009 yılında Çimentaş Grubu’nda çalışmaya başlayarak 2014 yılına kadar merkez teknik fonksiyonlarda, sonraki üç yılda ise İzmir Çimento Fabrikası’nda Fabrika Müdürü olarak görev yapmıştır.

2017 yılında Aslan Çimento Genel Müdür’ü olarak OYAK grubuna katılmıştır. 2021 yılında OYAK Cimpor Portekiz fabrikalarından sorumlu Endüstri Direktörü olarak Lizbon’da çalışmaya başlamıştır. 2022 yılı Ağustos ayında OYAK Çimento Beton Kağıt Grubunda Endüstriyel Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. 2023 yılı Eylül ayından itibaren de OYAK Çimento Fabrikaları Anonim Şirketi’nde Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.