EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Mehmet ESKİYAPAN

1968 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun olmuştur. Yüksek öğrenimini yapmak üzere Almanya’nın Köln şehrine gitmiş, Klöckner-Humbold-Deutz KHD firmasında bir yıl staj yaptıktan sonra, Dortmund Üniversitesi Makine Fakültesi’ni 1974 yılında bitirmiştir.

Türkiye’ye döndükten sonra, babası Ahmet ESKİYAPAN’ın kurmuş olduğu Hereke-Kocaeli’ndeki Nuh Çimento Sanayii A.Ş.’de 1974 yılında Makine Mühendisi olarak işe başlamıştır. Babasının ölümünden sonra 1975 yılında Nuh Çimento Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği’ne ve İstanbul İrtibat Bürosu Müdürlüğü’neatanmıştır. 1980 yılında İstanbul’da serbest çalışarak, sanayi üretimi ve ihracat yapan ve kendi şirketi olan SEDO Büro Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ni kurmuş olup halen Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

19 yıl Nuh Çimento Sanayi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği yaptıktan sonra, 1994-1999 yıllarında Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Mehmet ESKİYAPAN, bu dönemde Nuh Beton A.Ş., Nuh Yapı Ürünleri ve Makine Sanayi A.Ş., Nuh Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Nuh Gayrimenkul A.Ş. şirketlerinin Kurucu Başkanlığı’nı da yürütmüştür. 1999 yılında Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ile TİSK İcra Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyeliği, ayrıca TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunmuştur. Bu dönemde Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Meclis üyeliği görevlerini de üstlenmiştir. Halen, Nuh Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Kendi firması olan SEDO Büro Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak İstanbul ve Bodrum-Muğla’da konut inşaatları yapmaktadır. 2009 yılında yeniden Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği görevine seçilmiştir. Aynı zamanda TOBB Genel Kurul Delegesi ve TOBB Sanayi Odaları Konseyi (2009-2015) üyesi ve AHK-Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesidir. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli olup, iki çocuk babası ve üç torun sahibidir.