EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

M. Fazlı EMANETOĞLU

1958 yılında İTÜ Makine Mühendisliği‘nden mezun olmuştur. T. Şeker Fabrikaları A.Ş.’nin Erzurum, Turhal, Ankara, Susurluk fabrikalarında Başmühendis olarak, 1958-1966 yılları arasında Eternit Sanayi A.Ş.’de pazarlama müdürü olarak çalışmıştır.

1968-1973 yılları arasında Porselen Çini Sanayi Ltd. Şti.’de Şirket Müdürlüğü ve Müdürler Kurulu Başkanı olarak çalışmış, aynı zamanda Şirketin Bozüyük Seramik ve Yarımca Porselen Fabrikalarının montajlarını tamamlayarak hizmete alınmasını sağlamıştır. Bilahare Şirketin tamamını Sümerbank satın almış müesseseye dönüşmüş, bu nedenle göreve Müessese Müdürü olarak devam etmiştir. 1974 yılından itibaren Sümerbank’ta Eskişehir ve Nazilli Basma Sanayii Müesseseleri’nde Müessese Müdürü ve Yönetim Komitesi Başkanı olarak görevini sürdürmüş ve son olarak Genel Müdürlük İşletmeler Daire Başkanlığı görevinde bulunmuştur.Bu görevde iken Mart 1982 tarihinde Türkiye Çimento Sanayii Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanmıştır. Bu görevi yürütürken 1982-1986 yılları arasında dört yıl süreyle TÇMB’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır.

1986 yılında emekli olunca kendi şirketini kurarak ithalat ve ihracatla uğraşmış, aynı zamanda 1988-1990 yılları arasında Şekerbank Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. 1991-1992 yılları arasında Petkim’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur. 1992 yılında emekli olmuş, şirketin faaliyet konusunu sağlık hizmetleri olarak değiştirerek, şirketi doktor olan çocuklarına devretmiştir. 1990 yılında İstanbul’a yerleşmiş olup, yaşantısına İstanbul’da devam etmektedir.