EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Kadir BAYBURTLU

Lise öğrenimini İstanbul Pertevniyal Lisesi’nde 1971 yılında tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden Kimya Yüksek Mühendisi olarak 1976 yılında mezun olmuştur. 1976-1978 yıllları arasında Sümerbank’ta İşletme Mühendisi olarak çalışma hayatına başlamıştır.

Çimento sektöründe ise 1979 yılında Çanakkale Çimento Sanayi’de Vardiya Mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır. 1983-1992 yılları arasında Enka/Enka Teknik A.Ş. ile yurt dışı ve yurt içinde farklı çimento projelerinde Proses Şefi, İşletme  Müdürü, Proje Müdürü ve Mühendislik Müdürü olarak çalışmıştır. 1992 yılında Set Group Holdıng/ Italcementi-Ciment Francais Pojeler ve Geliştirme Direktörü olarak çalışmaya başlamıştır. 1997-2012 yılları arasında Trakya Çimento, Anadolu Çimentoları T.A.Ş., Afyon Çimento T.A.Ş., Set Beton A.Ş.’de Genel Müdürlük, Set Group Çimento Operasyonları Direktörlüğü, Set Çimento, Set Beton ve Bares/Italgen Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

2012-2014 yılları arasında Italcementi-Lıbya Jvc’de Yönetim Kurulu Üyeliği ve CEO olarak görevini sürdürmüştür. 1997-2012 yılları arasında, muhtelif tarihlerde Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) , Agrega Üreticiler Birliği (AGÜB) , ALTAŞ, ARPAŞ Yönetim Kurulu üyelikleri, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Denetleme Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Çimento ve beton konusunda, ulusal ve uluslararası seminer ve konferanslara bilim kurulu üyesi, konuşmacı ve iştirakçi  olarak katılan BAYBURTLU’nun, çimento  ve beton sektörü ile ilgili  basılı araştırma yazıları, raporları ve  makeleleri bulunmaktadır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve iki çocuk sahibidir.