EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

İsmail Ali ÖZİNÖNÜ

İlk ve ortaokul öğrenimini İzmir’de bitirdikten sonra, lise öğrenimini Robert Kolej İstanbul’da 1975 yılında tamamlamıştır. Daha sonra, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nden 1979 yılında  mezun olmuştur.

İzdaş, Metaş, Yaşar Holding ve Merit Maersk Gemicilik Şirketleri’nde çeşitli üst düzey pozisyonlarda görev almıştır. 1998-2014 yılları arasında Çimentaş Grup Satış ve Pazarlama Koordinatörlüğü görevini yerine getirmiştir. 2014 yılından bu yana Çimentaş Grup Endüstriyel İlişkiler ve İhracat Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca, Orta Anadolu Çimento ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanlığı görevini iki dönem yürüttükten sonra devreden ÖZİNÖNÜ, halen başkan yardımcılığı görevini sürdürmekedir.

Bu görevinin yanında Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi olan Sayın Ali ÖZİNÖNÜ, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Sektörler Konseyi Çimento ve Toprak Ürünleri Sektör Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmektedir. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Yönetim Kurulu üyesidir. Evli ve bir çocuk babasıdır.