EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

İlkfer AKMAN

1975 yılında ODTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl, burs aldığı ÇİTOSAN’da göreve başlamıştır. Askerlik görevinin ardından bir buçuk yıl süreyle Erdemir’de Bakım ve Aliağa Petkim tesislerinde Proje Mühendisi olarak çalıştıktan sonra 1980 yılı sonunda Suudi Arabistan’daki Al-Qassım Buraydah Çimento Fabrikası işletme ekibine katılmak sureti ile çimento sektörüne geri dönmüştür.

Suudi Arabistan’da çalışırken STFA’nın Kıbrıs BEM Çimento Öğütme Tesisi’nin yapılış ve devreye alınmasında görev almıştır. 1987 yılında Adana Çimento Bakım Onarım ve İkmal Müdürlüğü görevini üstlendikten sonra, 1988 yılında Çanakkale Çimento’da Proje Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Çanakkale Çimento’da Teknik Genel Müdür Yardımcısı iken 1996 yılında Akçansa’nın kurulması ile birlikte Çanakkale ve Büyükçekmece Fabrika Müdürlükleri görevinde bulunmuştur. Bu süreç içinde Almanya’da Heidelberg Cement’in Teknoloji merkezinde bir yıl bölge koordinatörü olarak çalışmıştır.

Akçansa’da Teknik Genel Müdür Yardımcısı görevinde iken 2010 yılı sonunda emekli olup görevinden ayrılmıştır. Sonrasında KHD’de EMEA Bölgesi Yedek Parça ve Servis Direktörü olarak çalışmıştır. 2013 yılında Medcem Çimento Fabrikası’nın  kuruluşunda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almış, 2015 yılında bu görevinden ayrılmıştır.