EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Hikmet DİZDAROĞLU

İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamlamıştır. 1963 yılında İTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Askerlik hizmetinin ardından 1966 yılında Murgul Bakır İşletmeleri’nde görev almıştır. 1967 yılında Türkiye Çimento Sanayi Trabzon Çimento Fabrikası’na tayini gerçekleşmiştir. 1976 yılına kadar İşletmeler Şefliği görevini yürütmüştür.

1976 yılında Aşkale Çimento, 1978 yılında Çorum Çimento, 1980 yılında Elazığ Çimento Fabrikası’nda Fabrika Müdürü olarak görev yapmıştır. 1980 yılında Mardin Çimento, 1983 yılında Adana Çimento, 1986 yılında Bolu Çimento, 1996 yılında Ünye Çimento Fabrikası’nda Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Emekli olan DİZDAROĞLU çalışma yıllarında sektörde önemli ilklere ekibiyle imza atmıştır. Demir cevheri yerine Pirit Külünün kullanılması ve tanıtılması, ayrıca Azot Fabrikası’nın atığından büyük karlar sağlanmasına katkıda bulunmuş;

katkılı çimentonun inşaat sektöründe kullanılması ve yaygınlaştırılmasına öncülük etmiş; her yönü ile (üretim ve karlılık) çökmekte olan Mardin Çimento’nun bir yıl içerisinde sektörde lider yapılmasına önderlik etmiş; Türkiye’de ilk defa prekasinasyon yolu ile %100’ün üzerinde kapasite artırarak, eski üniteleri %100 değerlendiren mükemmel mühendislik hizmeti vermiştir. Çalıştığı yıllar içerisinde Mardin, Adana, Bolu ve Ünye Çimento Fabrika’sında, Omsan Nakliye Şirketi, Çimento Endüstrisi İşverenler Sendikası’nda, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Yönetim Kurulları’nda hizmet vermiştir. Yaş haddinden emekli olmasının akabinde, TMSF Temsilcisi olarak üç yıl Göltaş Çimento’da Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu’nda görev yapmıştır.