EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Hidayet NALÇACI

Lise öğrenimini 1974 yılında Malatya’da tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde üniversite öğrenimine başlamıştır. Üniversite öğrenimi devam ederken 1975 yılında Eskişehir Defterdarlığı’nda Muhasebe Memuru olarak çalışmaya başlamış, 1979 yılında Anadolu Üniversitesi’nden Kimya Mühendisi olarak mezun olmuştur.

1980 yılında Oyak Grubu’na bağlı bulunan Adana Çimento Sanayi A.Ş.’de Üretim Mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır. Sırasıyla, Üretim Mühendisi ve Üretim Şefi olarak çalıştığı Adana Çimento Fabrikası’ndan 1991 yılında, Oyak Grubu’na bağlı Mardin Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye Üretim Şefi olarak atanmıştır. 1993 yılında Yibitaş-Lafarge Grubu’na bağlı olan Nevşehir Öğütme Tesisi’ne İşletme Müdürü olarak geçmiş, 1995-1997 yılları arasında Ankara Hasanoğlan Çimento Fabrikası’nda Fabrika Müdürü, 1997-2002 yılları arasında Sivas Çimento Fabrikası’nda Genel Müdür olarak çalışmış, ardından Yibitaş-Lafarge Genel Merkezi’nde Proses Direktörü olarak görev almıştır.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından 2004 yılında Uzan Grubu’na (Çimento, Finans, Yatırım Grubu) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Koordinatör olarak, 2005 yılında Demirel Grubu’na Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı olarak atanmış olup, 2008 yılına kadar bu Grupta çimento, hazır beton, enerji, orma-ağaç ürünleri ve gıda bölümlerini yönetmiştir. 2008-2010 yılları arasında, TMSF yönetiminde bulunan Garipoğlu Grubu’nda (kimya, gıda, içecek) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmüş, 2009-2011 yılları arasında plastik sektöründe hizmet veren Işık Plastik Sanayi ve Dış Ticaret Pazarlama A.Ş.’de CEO olarak görev almıştır. NALÇACI ayrıca, Çimento Müstahsiller Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği, Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’nda Disiplin Kurulu Üyeliği ve Sivas Spor Kulübü’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2011 yılından itibaren çimento sektörüne ve sanayi kuruluşlarına danışman olarak hizmet vermektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.