EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

F. GÜLGÜN KAYMAL

1953 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Yüksek Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 04 Mart 1954 yılında, Türkiye Çimento Sanayii Genel Müdürlüğü’nde göreve başlamış, 1954 – 1969 yılları arasında, sırasıyla Laboratuvar, İşletme Müdürlüğü, Tesis Müdürlüğü görevlerinin ardından tekrar Laboratuvarın başına getirilmiştir.

Ayrıca, değişik zamanlarda laboratuvarda çalışanlara çimento kimyası ve laboratuvar çalışmalarıyla ilgili kurslar vermiştir. 1970 – 1973 yılları arasında, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Laboratuvarlar Şefi olarak tüm çimento fabrikalarının laboratuvarlarının kontrolü görevini üstlenmiştir. 1973 – 1987 yılları arasında Aslan Çimento Fabrikası’nda görev alan KAYMAL, söz konusu Fabrikada dikey farin değirmenleri ile kademeli kalsinasyon sisteminin kurulması ve laboratuvarların modernleştirilmesi üzerine, 3 ay süreyle İngiltere, Almanya ve İsviçre’de eğitim almıştır. Aslan Çimento’da çalıştığı dönemde bir klinker ihracatı nedeniyle STF Şirketi’nin daveti ile Libya’da bulunmuştur.

1987 yılında emekli olmasının ardından,  STF Şirketi’nin Tuzla’da kuracağı çimento değirmenleri tesisleriyle ilgili 8 yıl boyunca değirmenlerin kuruluşunda ve laboratuvarların oluşturulmasında görev yapmıştır. Ayrıca, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve bağlı oto yolları için gerekli olan özel cüruflu çimentonun üretiminde yer almıştır. 1995 – 2003 yılları arasında Koca Hazır Beton Şirketi’nde çalışmış, Gebze’de kurulan çimento değirmenlerinin işletmeye alınmasında ve laboratuvarların kurulmasında görev yapmıştır.  İlerleyen yıllarda ise yaş ve kuru hazır sıva ve derz dolgu üreterek kontrolünün sağlanmasında görev almıştır. 2003 – 2009 yılları arasında Yapı Denetim Kurumları’nda hizmet veren İlke Araştırma ve Kontrol Laboratuvarı’nda çalışmıştır. Diğer taraftan, “Kalite Sistemi ve Denetçilik Belgesi” sahibi olan KAYMAL, Hazır Beton Birliği tarafından hazırlanan yıllık yetiştirme kurslarında çimento kimyası ve betondaki rolüyle ilgili dersler vermiştir. Gülgün KAYMAL’ın çimento sektöründe çalışanlara rehber niteliğinde hazırladığı “Çimento Laboratuvarı El Kitabı” isimli kitabı bulunmaktadır. 2009 yılından itibaren Zemar Laboratuvarı’nda çalışmaktadır.