EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Erol KADIOĞLU

İlk ve orta öğrenimini Aksaray, lise öğrenimini Konya’da tamamlamıştır. Haziran 1959 tarihinde İTÜ Makina Fakültesi’nden Makina Yüksek Mühendisi olarak mezun olmuştur.

,Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Sivas Fabrikası, askerlik-Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ndeki çalışmalardan sonra, 1961 yılında Türkiye Çimento Sanayii T.A.Ş’de göreve başlamıştır. Sırasıyla ve aralıksız olarak, İşletme Müdürlüğü, Tesis Müdürlüğü, Ankara ve Baştaş Çimento fabrikaları Müdürlüğü, İşletme Dairesi Başkanlığı, ÇİTOSAN Teknik Genel Müdür Yardımcılığı ve ÇİTOSAN Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 1980 yılında özel sektöre geçerek, Darıca (Aslan) Çimento Fabrikaları Genel Müdürü olarak çalıştıktan sonra,

1984 yılında Çimentaş İzmir Çimento Fabrikaları T.A.Ş.’de Genel Müdür olarak başlayan iş hayatını aynı kuruluşun Yönetim Kurulu Görevli üyesi olarak 2002 yılına kadar sürdürmüştür. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) ve Çimento Endüstrisi İşveren Sendikası’nda (ÇEİS) birçok dönem Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır. 2002 yılında başlayan emeklilik yaşantısını çalışma yıllarında yapamadığı hobileriyle sürdürmektedir. 1968 yılında evlendiği eşi ve sonradan aileye katılan oğlu, kızı ve torunuyla yaşamını İzmir ve Bodrum arasında geçirmektedir.