EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Doğan ÖZKUL

Lise eğitimini İstanbul Pertevniyal Lisesi’nde 1970 yılında tamamlamıştır.1976 yılında İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun olmuştur. Bir sene Zeytinburnu Çimento Fabrikası’nda İşletme Mühendisi olarak çalıştıktan sonra, askerlik hizmetini Kayseri Anatamir Fabrikası’nda Kimya Mühendisi olarak tamamlamıştır.

1978 yılında, kurulmakta olan Çanakkale Çimento Fabrikası’nda göreve başlamış ve Kalite Kontrol Şefi olarak görev yapmıştır. 1983-1987 yılları arasında Enkateknik Firması ile Irak Musul’da kurulu olan Çimento Fabrikası’nda Kalite Kontrol Yöneticilik görevini üstlenmiştir. 1988 yılında Türkiye’ye dönerek, Sabancı kuruluşu olan Akçimento Fabrikası’nda, bügünkü ismiyle Akçansa Büyükçekmece Fabrikası’nda uzun yıllar Üretim Müdürü olarak çalışmıştır.

2005 yılında Akçansa’nın iştiraki olan Karçimsa’da Şirket Müdürlüğü görevine getirilmiş, 2007 yılında, Sabancı kuruluşu olan Çimsa Çimento Niğde Fabrikası’nda, 2008 yılında Çimsa Çimento Mersin Fabrikası’nda Fabrika Müdürü olarak görev yapmış ve 31.07.2012 tarihi itibari ile emekli olmuş, 2011-2012 yılları arasında ÇEİS İSG Kurulu Başkan Vekilliği görevini de yürütmüştür.