EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Cengiz ÖZDEMİR

İlk ve orta öğrenimini Giresun’da tamamlamıştır. 1960 yılında İTÜ Elektrik Fakültesi’nden mezun olmuştur. Askerlik görevine kadar Karabük Demir Çelik’te çalışmıştır. Yedek subaylığını denizci olarak tamamlamıştır. Daha sonra, arkadaşlarıyla serbest çalışmaya başlamıştır.

Kütahya Azot, Bursa Çimento, Samsun Sülfirit Asit, Adapazarı, Samsun Yem, Balat Un, Nuh Çimento 2. Fırın, Akçimento 3. Fırın, Göltaş Çimento Kuruluşları’nda Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. 1974 yılında Göltaş Çimento Fabrikası’nda, 1984 yılında Aslan Çimento Fabrikası’nda Genel Müdür olarak görev yapmıştır. 1995 yılında Lafarge-Aslan Çimento Yönetim Kurulu’na geçmiştir. 2003 yılında emekli olmuştur.

Halen CRYHSO KAT’ın Murahhas Aza’sı ve Göltaş Hazır Beton A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği ve Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’nda 1977-1995 yılları arasında aktif olarak görev almıştır. TİSK Disiplin Kurulu Üyeliği’nde bulunmuştur. Gebze Ticaret Odası Kuruluşu’na katılmıştır. 15 yıl Meclis Başkanlığı yapmıştır. İşyeri Gebze’de olup, İstanbul’da ikamet etmektedir. Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Üyesi olup, hac farizasını da yerine getirmiştir. 1961 yılında evlenmiştir. İki çocuk ve üç torun sahibidir.