EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Cafer FINDIKOĞLU

1974 yılında ODTÜ İşletme Fakültesi’nden mezun olmuş, 1975 yılında Gazi Üniversitesi’nde Pazarlama konusunda master, 1981 yılında ise doktora eğitimini tamamlamıştır. Aynı dönemde, Öğretim Görevlisi olarak pazarlama ve yönetim konusunda dersler vermiştir.

1974 yılında Etibank’ta Pazarlama Uzmanı olarak çalışma hayatına başlamıştır. 1981-1986 yılları arasında Oyak Ordu Pazarları’nda Satış Müdürü olarak çalışmış, 1986-1987 yılları arasında Genel Koordinatör, 1987-1989 yılları arasında OYAK Ordu Genel Müdür Yardımcısı, 1989-1997 yılları arasında Oyak Yatırım ve İştiraklerinin yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Bu süre içerisinde, Oyak Renault, Oyak Sigorta (sonraki unvan AXA-Oyak Sigorta ), Oyak Emeklilik, Tukaş Konservecilik, Eti Gıda, Entaş Tavukçuluk, Oytaş İç ve Dış Ticaret, Türk Boston Bank (sonraki unvan Oyak Bank), Oyak European Finance (İrlanda), Oyak Anker Bank (Almanya), Halk Finansal Kiralama,  Oytur Turizm, Selyak Petrol Dağıtım, Adana Çimento, Bolu Çimento, Elazığ Çimento, Niğde Çimento şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlıkları ve Üyelikleri görevlerini yürütmüştür. 1988-1997 yılları arasında, ÇEİS Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerini yaparken, Çimento İşverenleri’ni temsilen TİSK  Yönetim Kurulu ve Yürütme Kurulu Üyelikleri de yapmıştır.

Çalışma hayatına Sagra Gıda A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmiş, Bayındır Holding A.Ş.’de Stratejik Planlama Başkanlığı, ETİ Pazarlama ve Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Konseyi Üyesi olarak görev yapmıştır. 2006 yılında Ülker Gıda, İdeal Gıda, Fresh Kek ve Atlas Gıda Şirketleri Genel Müdürü olarak göreve başlayıp, 2009 yılında Unlu Mamullerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Bu tarihten sonra, Yıldız Holding’e bağlı Polinas  Ambalaj ve  Gözde Girişim Sermayesi Şirketleri’nde Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulunmuştur. Halen, değişik sektörlerde bulunan  şirketlerde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelikleri yanı sıra danışmanlık hizmetleri de vermektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.