EN
Menü
close

Ne aramıştınız?

Tüm web sitesi içeriğine akıllı arama bölümü ile ulaşabilirsiniz.

Arama
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Adil Sani KONUKOĞLU

1980 yılında Gaziantep’te lise eğitimini, 1984’te ABD University of Denver’de İngilizce lisans eğitimini tamamlamıştır. 1987 yılında Sanko Tekstil A.Ş. İplik Tesisleri’nde çalışma hayatına başlamıştır.

1992-2006 yılları arasında Sanko Holding’te CFO görevini üstlenmiştir. 2006 yılından beri Sanko Holding’e bağlı Okul, Hastane, Çimento-Beton ve İplik-Havlu Grup Başkanlıklarını sürdürmektedir. Gaziantep Koleji Mezunları Derneği ve Sankospor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı görevlerinde bulunmuştur.

Ayrıca, Gaziantepspor Yönetim Kurulu Üyesi, Gaziantep Genç İşadamları Derneği Kurucu Başkanı, Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı ve Gaziantep Tekstil Sanayi İşverenleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.  Çimko Çimento ve Beton Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili olan Adil Sani Konukoğlu, halen Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Sanayi Odaları Konseyi Üyeliği ve Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyeliği’ni sürdürmektedir.

Ayrıca, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkanvekilliği, Kudüs Tahkim Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği, Gaziantep Kent Konseyi Başkan Vekilliği, İpekyolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği ve B20 Türkiye İş Dünyası Liderleri Forumu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.