Traçim Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Soyak Binası, Büyükdere Cad. No:38, Mecidiyeköy, 34387, Şişli – İstanbul
Telefon : 0(212) 315 53 32
Faks : 0(212) 275 75 61
İnternet Sitesi : bilgi@tracim.com.tr

Soyak Holding kuruluşlarından biri olan Traçim Çimento San. ve Tic. A.Ş., 2008 yılında faaliyetlerine başlayarak yurtiçi ve yurtdışı pazarlarına CEM I ve CEM II çimento satışı gerçekleştirmektedir. Traçim Çimento tarafından yılda 2 milyon ton kapasitesiyle üretilen dökme ve torbalı çimento ürünleri yurtiçi müşterileri ve yurtdışında Bulgaristan ve Rusya gibi komşu ülkelerin yanı sıra Mısır’dan Kongo’ya, Paraguay’dan Ekvator Ginesi’ne kadar uzanan geniş bir uluslararası yelpazede yapı şirketleri tarafından tercih edilmektedir. Hedefleri sektörünün lideri ve ihracatın öncü firması olmak, çevreye ve toplum değerlerine saygılı çalışmalarla sürdürülebilir gelişmeye ve yaşama katkıda bulunmaktadır.
Traçim Çimento San. ve Tic. A.Ş.’nin de bir parçası olduğu Soyak Topluluğu, çimentonun yanı sıra gayrimenkul, enerji ve döküm olmak üzere dört ana sektörde faaliyet göstermektedir. Soyak Topluluğu’nun kurumsal stratejisi, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde lider olmak, çevreye ve toplum değerlerine saygılı çalışmalarla sürdürülebilir gelişmeye ve daha iyi bir geleceğe katkıda bulunmaktır.
Traçim Çimento’nun Fabrikası Kırklareli’nin Vize İlçesi’nde 300.000 m²'lik fabrika alanının üzerinde kurulmuş olup, 34.084 m² kapalı alana sahiptir. Traçim Çimento, çimento ve klinker üretimi ile açık ocak işletmeciliği konularında faaliyet göstermektedir.
Birçok alanda sektörünün en iyileri arasında bulunan ve 2006 – 2008 yıllarında yatırımı gerçekleştirilen Traçim Çimento, yürürlükteki mevzuat çerçevesinde alınması gereken tüm izin, lisans ve belgelere sahip olup, sağladığı sürekli istihdamın yanında oluşan yan sanayi ile ülke ve bölge ekonomisine önemli katkılarda bulunmaktadır.