AS Çimento San. ve Tic. A.Ş.

Burdur

İçeriova alan mevkii Kızılkaya kasabası Bucak/BURDUR
Telefon : +90 248 331 30 00 (Pbx)
Faks : +90 248 331 33 33
İnternet Sitesi : http://www.ascimento.com.tr/
ePosta : info@ascimento.com.tr

Şirket 1997 yılında Antalya’da kurulmuş olup, 2003 yılında Burdur ili Bucak ilçesinde çimento fabrikası yatırımına başlamış, 1. klinler hattı yatırımını 2005 yılında, 2. klinker hattı yatırımını 2008 yılında tamamlamıştır. Kısa zamanda çok hızlı gelişim gösteren tesis yıllık 4.3 milyon ton klinker ve 6.5 milyon ton çimento öğütme kapasitesi ile Avrupa’da tek çatı altında faaliyet gösteren en büyük entegre çimento üreticisi konumuna yükselmiştir. Tesis, Bigbag ve Slingbag kapasitesi ile ambalajlı çimento ihracatını 34 farklı ülkeye 2 milyon ton/yılı aşan performans ile gerçekleştirmektedir.
Şirket iştiraki olan As Ado Hazır Beton A.Ş. ile Antalya-Burdur-Isparta-Denizli-Aydın-Konya illerinde de 16 ayrı noktadaki hazır beton üretim merkezlerinde dikey entegrasyona geçilmiş olup, yıllık 1,5 milyon m3’ü aşkın hazır beton üretimi yapılmaktadır.  Hazır beton üretim merkezlerine her yıl yeni halkalar eklenmektedir. Fabrika sahasında kurulu 500 ton/saat kapasiteli agrega üretim tesisleri ile Antalya’daki hazır beton tesislerinin agrega ihtiyaçları büyük çapta karşılanmaktadır.
Fabrikaya 65 km mesafedeki Antalya Limanı içindeki şirket iştiraki olan Asçimport liman yatırımı ile ihraç pazarlarına erişim için gerekli altyapı oluşturulmuştur.  Liman yükleme tesislerinde günlük 9.000 ton çimento ve klinker yüklemesi yapılmaktadır.
As Çimento, üstün hizmet anlayışı ve yüksek teknoloji donanımlı tesisleriyle, ülkemizin toplam çimento ve klinker ihracatının %15’ini gerçekleştirmektedir.